Mivel már kb. fél év eltelt a 2025-ből, úgy döntöttem, írok ide egy újabb blogbejegyzést. Amint látható, egyéb blogbejegyzéseket is írtam ide, amik az "Igaz-e a Biblia? (kritika)" című e-könyvem fejezeteit tartalmazzák weben olvasható formátumban. Már jó ideje arra várok, hogy ez az e-könyvem megjelenjen a MEK-ben is, PDF, EPUB és ODT formátumban. Ha majd megjelenik, akkor valószínűleg frissítem majd az erről szóló oldalt a blogomon is. A lényeg, hogy nehezemre esett az írás, ezért úgy döntöttem, hogy abbahagyom azt anélkül, hogy minden kritikai tudásomat megosztottam volna benne az Újszövetségről. De a lényeget már leírtam az előző e-könyvemben, aminek a címe "A kereszténység kritikája" volt. Egyébként még az a tervem, hogy ezt a két művet (hibajavításokkal) egy kötetben (illetve egy fájlban) publikálom majd angolul, de ehhez szükségem van egy-egy hibátlan angol fordításra. Azt az angol fordítást, ami a másik blogomon található, én végeztem, de nem vagyok biztos benne, hogy tökéletes (ezért sem rakattam be a MEK-be, egyenlőre). Ezért a húgomat kértem meg (aki angol-magyar fordítóként dolgozik), hogy fordítsa le ő, fizetnék is érte neki... és most erre is várok. Ennyit a kereszténység kritikájáról.
A könyvírásról még annyit, hogy lennének ötleteim újabb non-fiction könyvek írására, pl. (1) a szerencse, a valószínűségszámítás és a parapszichológia kapcsolatáról (amit főleg a jogdíjakért írnék), (2) olyan matematikai érdekességekről, amelyek középiskolás tudásra épülnek, de nem annyira közismertek, mert kimaradtak az iskolai tananyagból (ebből valószínűleg már kevesebb jogdíj lenne várható), (3) a politikai gazdaságtanról (ehhez sok angol nyelvű közkincs e-könyvet terveztem olvasni "Political Economy" témájában, viszont az etika azt mondja, hogy ezt jobb lenne ingyenesen publikálni, miként a kereszténység kritikájáról írt e-könyveimet). De még a jogdíjak számomra legkedvezőbb megbecslése sem ígér gyors meggazdagodást a könyvírással. Én viszont minél gyorsabban meg szeretnék gazdagodni, hogy elkerülhessem a sorsom és a hangulatom rosszabbra fordulását (szükségem lenne legalább egy saját lakásra olyan helyen, ahol munkahelyet is könnyen találok, de a legjobb talán az lenne, ha olyan sok pénzem lenne, hogy ne kelljen dolgoznom).
Ezért most az a fő tervem, hogy fejlesztem a matematikai képességeimet, hátha sikerül majd később valamilyen híres sejtést bizonyítanom vagy megcáfolnom, aminek anyagi vonzata is lenne. De sajnos 43 évesen már a matematika sem megy olyan könnyen, mint régen, legalábbis most így érzem... ezért azt is fontolgatom, ha már nincs olyan sok szellemi energiám, akkor játszadozok az LMMS nevű szoftverrel is, hátha össze tudnék hozni vele valamilyen jó zenét. Ki tudja, hátha megtetszene az embereknek, mint pl. ahogy az a "Gangnam Style" nevű videoklippel történt.
Most térjünk rá arra, hogy mit csináltam még az előző fél évben... Például kétszer indultam az Érintő folyóirat Héttusa rovatának pályázatán, és ezzel sikerült nyernem egy jó matematikai könyvet (csak lenne rá elég időm elolvasni!):
Ezen kívül a matematikával sajnos nem sokat haladtam, bár olvastam néhány e-könyvet (illetve könyvet) ebben a témában, pl. a matematika történetéről, de a számelmélet témájában (amiben a kedvenc sejtéseim vannak) még nem sokat léptem előre. Közben néhány dolog elterelte a figyelmemet a matematikáról, például az etikában (illetve a jó karmában) is reménykedtem (talán szerencsét hoz), ezért olvastam e-könyvet az etikáról is, a mikroökonómiáról is, a homeopátiáról is (amiben meggyőztek, hogy azzal nem érdemes foglalkozni), a hipnózisról is, illetve a taoizmusról is. A buddhizmusról is elkezdtem olvasni, de abban már csalódtam annak alapján, amit addig olvastam belőle. Közben a terveim is jobban körvonalazódtak, mint korábban, pl. most már úgy látom, hogy sakkoznom valószínűleg nem érdemes (hacsak nagyon meg nem jön hozzá a kedvem). Ezen kívül indultam még néhány ingyenes irodalmi pályázaton is (főleg angolon, de két magyaron is), és éppen azért nem osztottam még meg eddig a matematikai könyvnyereményem képét, mert abban reménykedtem, hátha valami mást is sikerül nyernem, de sajnos ez nem így történt. Tehát a terveim tovább körvonalazódtak még azzal is, hogy valószínűleg irodalmi pályázatokkal sem érdemes foglalkoznom, kivéve talán az olyan flash fiction, rövid vers/haiku, vagy rövid esszé írását, ahol kevés idő befektetésével viszonylag sokat lehetne nyerni (illetve tapasztalatot szerezni az írásban). Az olvasáson és az íráson kívül hallgattam még mises.org-ról származó hangoskönyveket (azoknak kb. 1/3-át), és matematikáról szóló podcast-okat is, illetve megoldottam még néhány könnyebb (K vagy C jelű) KÖMAL feladatot, szóval gyorsan eltelt ez a fél év.
Annyit még érdemesnek látok megosztani, hogy próbáltam még tenni annak érdekében is, hogy népszerűbbek legyenek a blogjaim, tehát elolvastam néhány közösségi média portálnak a felhasználási feltételeit, amelyek közül sajnos csak a Mastodon-t tartottam elfogadhatónak, de oda legalább regisztráltam:
https://mastodon.social/@ArpadLinks
Itt hasznos vagy érdekes linkeket tartok leginkább érdekesnek megosztani, de 20 ilyen link után sajnos még mindig nincs követőm, bár a hashtagek miatt azért jónéhányan olvashatták a posztjaimat. Így talán kicsivel többen látogatták a blogjaimat, mint egyébként történt volna, de nem jósolok ennek nagy jövőt, esetleg SEO-ban segíthet majd, ha fennmarad a neten, a posztolást viszont lehet, hogy abbahagyom, ha elfogy a mondanivalóm.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése